Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
ostatnia migracja danych: 32 minuty temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 9 dni temu
Wypożyczaj i zwracaj książki z zasobów Biblioteki Głównej bez wyjeżdżania poza Biskupin!
Jak to możliwe?

Przy budynku Instytutu Inżynierii Rolniczej (F-1) uruchomiony został właśnie książkomat. Kolejny, obok tego istniejącego już od roku przy Bibliotece Głównej na Kampusie Grunwaldzkim.

Książkomat to samoobsługowe urządzenie, działające podobnie jak paczkomat, pozwalające na wypożyczanie oraz zwrot książek 24/7.

Ze względów logistycznych zamówienia będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Składać zamówienia oraz zwracać wypożyczone wcześniej książki można jednak o dowolnej porze.

Zamówienia do książkomatu na Kampusie Grunwaldzkim są realizowane w normalnym trybie (w godzinach pracy BG).

Dowiedz się więcej o działaniu książkomatu na stronie www Biblioteki.
Jak korzystać z Biblioteki UPWr? – szkolenie on-line
Skąd wziąć książki potrzebne na zajęcia? Gdzie pouczyć się w ciszy lub w grupie? Jak znaleźć informacje potrzebne do napisania referatu / pracy zaliczeniowej / projektu. To tylko część pytań, na które udzielimy odpowiedzi podczas godzinnego webinarium. Dołącz do spotkania on-line, które odbędzie się w poniedziałek 6.11.2023 o godzinie 15:00.

Aby wziąć udział, wystarczy w odpowiednim terminie kliknąć w poniższy link:
6.11.2023, godz. 15:00 – szkolenie on-line z podstaw korzystania z Biblioteki UPWr
Szkolenie z zasobów elektronicznych
Zapraszamy do udziału w szkoleniach z zasobów elektronicznych. Przygotowaliśmy dla Was propozycję szkoleń:

- szkolenie z bazy czasopism pełnotekstowych ProQuest, m.in. z dziedziny nauk biologicznych, rolniczych, ochrony środowiska, nauk o Ziemi. Pokażemy Ci jak szybko możesz znaleźć literaturę potrzebną do napisania pracy zaliczeniowej albo dyplomowej - 18.10.2023 godz. 14:00-15:30. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty.
Zarejestruj się.

- szkolenie z bazy chemicznej SciFinder, na którym dowiesz się jak wyszukiwać w bazie i pracować z wynikami - 19.10.2023 godz. 10.00-11.30. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty. Zarejestruj się.

- szkolenie z wyszukiwania literatury do prac naukowych i projektów; podczas sesji dowiesz się jakie są opcje wyszukiwania w prenumerowanych bazach EBSCO, w szczególności Environment Complete oraz Food Science Source. Pokażemy Ci jak łatwo można otrzymać dostęp do pełnotekstowych artykułów niedostępnych powszechnie w internecie oraz jak przygotować i ściągnąć gotową bibliografię - 24.10.2023 godz. 10.00-11.00. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty. Zarejestruj się.

Zachęcamy również do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi zasobami elektronicznymi.
Co nowego w Bibliotece?
Zapraszamy do korzystania z nowych baz elektronicznych w ramach dostępów testowych.

Uruchomiliśmy dla Was dostęp do:

- narzędzia SciFlow, które jest pomocne w edycji i formatowaniu prac dyplomowych oraz artykułów,

- bazy EconLit with Full Text z artykułami z czasopism ekonomicznych,

- bazy FSTA with Full Text, która zawiera literaturę naukową z zakresu technologii żywności, biotechnologii, zrównoważonego rozwoju i wielu innych pokrewnych dziedzin,

- bazy Biological & Agricultural Index Plus gdzie znajdują się publikacje dotyczące biologii, rolnictwa czy weterynarii,

- bazy Veterinary Source - cennego źródła wiedzy dla studentów weterynarii czy zootechniki, zawierającego czasopisma naukowe i magazyny branżowe,

- bazy e-booków Taylor & Francis eBooks - ponad 158 tys. książek z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych.

Bazy elektroniczne są teraz na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych EBSCO i Knovel, dzięki którym dostęp do zasobów tych baz jest możliwy przez telefon.

 

kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.0.0-2 (2023-09-20)