Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Podstawy żywności ekologicznej BBŻ-SI>PODŻYWEKO
Ćwiczenia (ĆW) Semestr letni 2019/20

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 15
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Zakres tematów:

Ćwiczenie 1. Wiadomości wprowadzające, definicje pojęć, konstruowanie kalkulacji ekonomicznej na podstawie procesu technologicznego dla upraw ekologicznych, konwencjonalnych oraz integrowanych. Podział grupy studenckiej na zespoły opracowujące projekty technologiczne.

Ćwiczenie 2-3. Ryzyko upraw ważniejszych gospodarczo roślin rolniczych w systemie ekologicznym. Strefy zagrożenia roślin przez niekorzystne czynniki agroklimatyczne. Jakość surowca.

Ćwiczenie 4-7. Projektowanie technologii roślin zbożowych i ich wpływ na środowisko w systemach uprawy ekologicznej. Wykonanie, dyskusja i ocena projektów technologii upraw roślin zbożowych przez zespoły. Wskazanie zagrożeń i negatywnego oddziaływania procesów technologicznych na środowisko oraz możliwości jego modyfikowania w zależności od systemu, celu i efektywności upraw oraz jakości surowca. Analiza problemów, dyskusja.

Ćwiczenie 8-11 Projektowanie technologii roślin okopowych w systemie ekologicznym i ich wpływ na środowisko. Wykonanie, dyskusja i ocena projektów technologii upraw roślin okopowych przez zespoły. Wskazanie zagrożeń i negatywnego oddziaływania procesów technologicznych na środowisko oraz możliwości jego modyfikowania w zależności od systemu, celu i efektywności uprawy. Analiza problemów, dyskusja.

Ćwiczenie 12-14. Projektowanie technologii roślin bobowatych w systemie ekologicznym i ich wpływ na środowisko w różnych systemach uprawy. Wykonanie, dyskusja i ocena projektów technologii upraw roślin bobowatych przez zespoły. Wskazanie zagrożeń i negatywnego oddziaływania procesów technologicznych na środowisko oraz możliwości jego modyfikowania w zależności od systemu, celu i efektywności uprawy. Analiza problemów, dyskusja.

Ćwiczenie 15. Omówiene sprozdań z wykonania poszczególnych projektów. Końcowe zaliczenie wykładów i ćwiczeń.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każda środa, 7:45 - 9:15, sala 244
ANNA WONDOŁOWSKA-GRABOWSKA 17/ szczegóły
2 każda środa, 9:15 - 10:45, sala 244
ANNA WONDOŁOWSKA-GRABOWSKA 17/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Centrum Dydaktyczno-Naukowe
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-8 (2022-12-08)